Adaptacja

Zaplanuj z nami adaptację swojej pociechy w naszym Klubie Malucha „Widzimisię”.
- Twoje dziecko lubi się wyszaleć w sportowym stylu?  -  Zaplanuj z nami adaptację w Sali Sportowej z klockami bObles
- A może lubi zabawy tematyczne? -  Pod okiem wykwalifikowanej kadry opiekunek zaplanujemy adaptację w Sali ze strefami zabaw razem z dziećmi uczęszczającymi do Klubu Malucha.
- A może to śpioch, który lubi długi relaks? - Zaproponujemy mu możliwość pobytu w Sali Śpiocha z projektorem kosmosu (24 różne slajdy gwiazd i planet) oraz muzyką relaksacyjną i instrumentem oceanem. Jak się porządnie wyśpi to może zapragnie być z nami dłużej.

 

adaptacja z rodzicem widzimisię

- Zbliża się wielkimi krokami debiut Twojego dziecka Klubie Malucha? - W naszym Klubie Malucha jesteśmy po to, aby poprzez spełnianie widzimisię Twojego Dziecka pomóc mu w czasie pierwszej rozłąki z rodzicami.


Adaptacja – to okres, który u Dzieci może trwać nawet do 3 miesięcy. Musisz się na to przygotować i nic nie przyspieszać. A może akurat Twoje Dziecko nie będzie jej w ogóle potrzebować. Okres ten charakteryzuje się głównie odczuwaniem przez Malucha lęku spowodowanego wkroczeniem w nowe, nieznane środowisko i odcięciem „pępowiny” między nim a rodzicem.
Postaraj się zacząć adaptację w momencie, kiedy jeszcze nie pracujesz – rozstawaj się z Maluchem stopniowo. Jeśli to możliwe, przez pierwsze 2-3 dni wejdź z Dzieckiem na salę i pobądź z nim ok. 30 minut. Spróbuj codziennie wydłużać ten czas rozłąki. Zadbaj, aby Twoje Dziecko zaczęło adaptację z czymś, co lubi (maskotka, kocyk, pieluszka, smoczek, przytulanka itp.). Pamiętaj o tym, że Twój Maluszek, przeżywał będzie wiele uczuć związanych z Twoimi wyjściami i powrotami, gdyż z reguły nie chce się rozstać ze swoim dotychczasowym towarzyszem życia – Rodzicem.


Postaraj się zawsze opisywać uczucia, które przeżywa Twoje Dziecko – nie zaprzeczaj temu, co widzisz; skoro płacze – nie wmawiaj mu, że było super; gdy jest radosne – nie doszukuj się minusów rozstania. Nie przeciągaj rozstań w nieskończoność. Jeżeli masz wątpliwości, pytania lub sugestie – zadzwoń do placówki. Zapewniam Cię, że nikt nic przed Tobą nie będzie ukrywał, kadra opiekująca się Twoim Dzieckiem jest doświadczona, a podczas adaptacji jeszcze bardziej wyczulona na zachowania nowego gościa w placówce.


Czas adaptacji potraktuj szczególnie. Nie planuj w tym momencie wprowadzania jakiejś innej zmiany np. odstawienie od piersi, smoczka czy pieluszki. Dziecko musi sobie najpierw poradzić z akceptacją nowego otoczenia. Dowiaduj się na bieżąco od opiekunek, jak zachowywało się Dziecko podczas Twojej nieobecności. Co sprawia mu największą trudność? Pamiętaj, że nad niektórymi czynnościami, możesz popracować z nim w domu, aby ułatwić Maluchowi pobyt w Klubie Malucha. Przygotuj się na zmianę w zachowaniu Dziecka bezpośrednio po powrocie do domu. Maluch może być nadmiernie pobudzony, śpiący, płaczliwy. Daj mu wówczas możliwość robienia tego, co najbardziej lubi, żeby go wyciszyć i przygotować na następny dzień pełen wrażeń.