Zaplanuj z nami adaptację swojej pociechy w naszym Klubie Malucha „Widzimisię”.

  • Twoje dziecko lubi się wyszaleć w sportowym stylu? - Zaplanuj z nami adaptację w Sali Sportowej
    z klockami bObles

  • A może lubi zabawy tematyczne? - Pod okiem wykwalifikowanej kadry opiekunek zaplanujemy adaptację w Sali ze strefami zabaw razem z dziećmi uczęszczającymi do Klubu Malucha.

  • A może to śpioch, który lubi długi relaks? - Zaproponujemy mu możliwość pobytu w Sali Śpiocha
    z projektorem kosmosu (24 różne slajdy gwiazd i planet) oraz muzyką relaksacyjną i instrumentem oceanem. Jak się porządnie wyśpi to może zapragnie być z nami dłużej.

 

Zbliża się wielkimi krokami debiut Twojego dziecka w Klubie Malucha?
W naszym Klubie Malucha jesteśmy po to, aby poprzez spełnianie widzimisię Twojego Dziecka pomóc mu w czasie pierwszej rozłąki z rodzicami.

 

 

Adaptacja – to okres, który u Dzieci może trwać nawet do 3 miesięcy. Musisz się na to przygotować i nic nie przyspieszać. A może akurat Twoje Dziecko nie będzie jej w ogóle potrzebować. Okres ten charakteryzuje się głównie odczuwaniem przez Malucha lęku spowodowanego wkroczeniem w nowe, nieznane środowisko i odcięciem „pępowiny” między nim a rodzicem.

Postaraj się zacząć adaptację w momencie, kiedy jeszcze nie pracujesz – rozstawaj się z Maluchem stopniowo. Jeśli to możliwe, przez pierwsze 2-3 dni wejdź z Dzieckiem na salę i pobądź z nim ok. 30 minut. Spróbuj codziennie wydłużać ten czas rozłąki. Zadbaj, aby Twoje Dziecko zaczęło adaptację
z czymś, co lubi (maskotka, kocyk, pieluszka, smoczek, przytulanka itp.). Pamiętaj o tym, że Twój Maluszek będzie przeżywał wiele uczuć związanych z Twoimi wyjściami i powrotami, gdyż z reguły nie chce się rozstać ze swoim dotychczasowym towarzyszem życia – Rodzicem.

 

 

Postaraj się zawsze opisywać uczucia, które przeżywa Twoje Dziecko – nie zaprzeczaj temu, co widzisz; skoro płacze – nie wmawiaj mu, że było super; gdy jest radosne – nie doszukuj się minusów rozstania. Nie przeciągaj rozstań w nieskończoność. Jeżeli masz wątpliwości, pytania lub sugestie – zadzwoń do placówki. Zapewniam Cię, że nikt nic przed Tobą nie będzie ukrywał, kadra opiekująca się Twoim Dzieckiem jest doświadczona, a podczas adaptacji jeszcze bardziej wyczulona na zachowania nowego gościa w placówce.

 

 

Czas adaptacji potraktuj szczególnie. Nie planuj w tym momencie wprowadzania jakiejś innej zmiany np. odstawienie od piersi, smoczka czy pieluszki. Dziecko musi sobie najpierw poradzić z akceptacją nowego otoczenia. Dowiaduj się na bieżąco od opiekunek, jak zachowywało się Dziecko podczas Twojej nieobecności. Co sprawia mu największą trudność? Pamiętaj, że nad niektórymi czynnościami, możesz popracować z nim w domu, aby ułatwić Maluchowi pobyt w Klubie Malucha. Przygotuj się na zmianę
w zachowaniu Dziecka bezpośrednio po powrocie do domu. Maluch może być nadmiernie pobudzony, śpiący, płaczliwy. Daj mu wówczas możliwość robienia tego, co najbardziej lubi, żeby go wyciszyć
i przygotować na następny dzień pełen wrażeń.

PLIKI DO POBRANIA

  • Instagram
  • YouTobe

©2019 by widzimisie. Proudly created with Wix.com