top of page

LogoSensoryka© 

 

Zabawy oparte na angażowaniu zmysłów, małej motoryki oraz aparatu mowy Malucha. Zabawy sensoryczne wzbogacamy o wyrażenia dźwiękonaśladowcze, wierszyk, piosenkę, rymowankę, wyciszanki. 

logosensoryka.PNG

SMYKO-
MULTISENSORYKA®

Smyko-Multisensoryka®

Zabawy rozwojowe- wspierają całościowy rozwój dziecka (procesy integracji sensorycznej) Profilaktyczne- zapobiegają powstaniu deficytów sensorycznych - związanych z tzw, deprywacją sensoryczną (zbyt małą ilością bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju)

Edukacyjne- rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę - dzieci mają możliwość swobodnie eksplorować i kreować rzeczywistość

Zabawy te nastawione są na proces (a nie na efekt)- na zajęciach najważniejsze są doświadczenie, eksplorowanie, radość z bycia razem. Szczególny nacisk będzie położony na wzmocnienie relacji rodziców z dzieckiem.

BRYKAJ, FIKAJ ! 

brykaj fikaj.png

Fikaj, Brykaj

Zabawy z terapeutycznymi klockami bObles. Zabawy ruchowe ogólnorozwojowe Brykaj, Fikaj! to podstawowe ćwiczenia z dużą ilością gier i zabaw ruchowych, torów przeszkód oraz ćwiczeń kształtujących koordynację ruchową. Dzieci są uczone umiejętności utrzymywania równowagi, nawyków bezpiecznego poruszania i przemieszczania się, bezpiecznego upadania. Do zabaw wykorzystane są klocki terapeutyczne bObles, bączek , pianki i kształtki rehabilitacyjne, walec, kołyska, beczka, piłki rehabilitacyjne i drobny sprzęt sportowy.

Zajęcia przedprzedszkolne

Poniedziałek - piątek

I grupa godz. 10:00-13:00

II grupa godz. 14:00-17:00

 

Spotkania adaptacyjne dzielimy na trzy fazy:

  • rodzic aktywnie uczestniczy w zajęciach. Dziecko oswaja się z nowym miejscem i wychowawcą małego  dziecka. 

  • rodzic stopniowo się wycofuje. Czas zabawy dziecka to czas wolny dla rodzica. 

  • rodzic pozostawia  swoje dziecko wyłącznie z wychowawcą grupy

 

Zajęcia prowadzone są w formie zabaw z elementami edukacyjnymi na podstawie programu "Trampolina dla Najmłodszych" z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka. Mama, tata, babcia czy niania, którzy towarzyszą dziecku ma okazję rozmów z innymi rodzicami i możliwość wymiany doświadczeń.

66844091_371646730200211_8993714912857423872_n.jpg

Zabawy Metodą Ruchu Rozwijającego 
W. Sherborne

Weronika Sherborne bazując na stwierdzeniu, że rozwój ruchowy jest podstawą rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego wypracowała w latach 60 Metodę Ruchu Rozwijającego mającą zastosowanie zarówno we wspomaganiu prawidłowego rozwoju dzieci jak i w korygowaniu jego zaburzeń. Metoda ta stosowana powszechnie także dzisiaj wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, które zaspokajane są w kontakcie z osobą dorosłą podczas baraszkowania. Proponowane zajęcia są realizowane w atmosferze zabawy. Rozwijają w dziecku naturalność, aktywność, spontaniczność i zainteresowanie otoczeniem. sprzętu pozwalającego w pozytywny sposób rozładować emocje: wyzłoszczacz, mata do wytupywania złości, karty emocji, poduszeczki z emocjami, worek do boksowania, mata z emocjami. Podczas zajęć przekażemy wiedzę praktyczną jak w domu zorganizować miejsca do wyciszenia i jak w domu wykonać pomoce służące pozytywnemu rozładowaniu emocji.   

20190816_104658.jpg

Zapisy: nr tel. 789 100 180

                  Zasady obowiązujące na   zajęciach

bottom of page