Zajęcia w Widzimisię

Zajęcia oparte na angażowaniu zmysłów, małej motoryki oraz aparatu mowy Malucha. Każde spotkanie to prawdziwa kopalnia pomysłów na zabawy wspierające rozwój Dziecka.

smyko1.png

SMYKO-
MULTISENSORYKA®

Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 miesięcy do 3 lat.

Program Smyko-Multisensoryka® dba o to, żeby jak najlepiej wspierać rozwój maluszków: jak w prosty sposób, poprzez zabawę wspierać rozwój dziecka na co dzień. 

BRYKAJ, FIKAJ ! 

brykaj fikaj.png

BObles ćwiczący wszystko razem wzięte,

 rozchwiana emocjonalnie Huśtawka,

sypiący kulkami Basen,

 odjazdowa Zjeżdzalnia i

wesoły Hipcio ​ zapraszają na zabawy sportowe BRYKAJ, FIKAJ! 

 

Zabawy ruchowe ogólnorozwojowe Brykaj, Fikaj! to podstawowe ćwiczenia z dużą ilością gier i zabaw ruchowych, torów przeszkód oraz ćwiczeń kształtujących koordynację ruchową. Dzieci są uczone umiejętności utrzymywania równowagi, nawyków bezpiecznego poruszania i przemieszczania się, bezpiecznego upadania. Do zabaw wykorzystane są klocki terapeutyczne bObles, huśtawka, basen z kulkami i wiele innych. Zabawy ruchowe są receptą na wychowanie silnych i zdrowych dzieci.  

ZABAWY PROWADZONE  METODĄ RUCHU ROZWIJAJĄCEGO WERONIKI SHERBORNE

Weronika Sherborne bazując na stwierdzeniu, że rozwój ruchowy jest podstawą rozwoju poznawczego, emocjonalnego i społecznego wypracowała w latach 60 Metodę Ruchu Rozwijającego mającą zastosowanie zarówno we wspomaganiu prawidłowego rozwoju dzieci jak i w korygowaniu jego zaburzeń. Metoda ta stosowana powszechnie także dzisiaj wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, które zaspokajane są w kontakcie z osobą dorosłą podczas baraszkowania. Proponowane zajęcia są realizowane w atmosferze zabawy. Rozwijają w dziecku naturalność, aktywność, spontaniczność i zainteresowanie otoczeniem.

20190816_104658.jpg