Zajęcia w Klubie Rodzica

Poniedziałki - LogoSensoryka© 

 

Zabawy oparte na angażowaniu zmysłów, małej motoryki oraz aparatu mowy Malucha. Zabawy sensoryczne wzbogacamy o wyrażenia dźwiękonaśladowcze, wierszyk, piosenkę, rymowankę, wyciszanki. 

smyko1.png

SMYKO-
MULTISENSORYKA®

Wtorki – Smyko-Multisensoryka®

Zabawy rozwojowe- wspierają całościowy rozwój dziecka (procesy integracji sensorycznej) Profilaktyczne- zapobiegają powstaniu deficytów sensorycznych - związanych z tzw, deprywacją sensoryczną (zbyt małą ilością bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju)

Edukacyjne- rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę - dzieci mają możliwość swobodnie eksplorować i kreować rzeczywistość

Zabawy te nastawione są na proces (a nie na efekt)- na zajęciach najważniejsze są doświadczenie, eksplorowanie, radość z bycia razem. Szczególny nacisk będzie położony na wzmocnienie relacji rodziców z dzieckiem.

BRYKAJ, FIKAJ ! 

brykaj fikaj.png

Środy–  Fikaj, Brykaj

Zabawy z terapeutycznymi klockami bObles. Zabawy ruchowe ogólnorozwojowe Brykaj, Fikaj! to podstawowe ćwiczenia z dużą ilością gier i zabaw ruchowych, torów przeszkód oraz ćwiczeń kształtujących koordynację ruchową. Dzieci są uczone umiejętności utrzymywania równowagi, nawyków bezpiecznego poruszania i przemieszczania się, bezpiecznego upadania. Do zabaw wykorzystane są klocki terapeutyczne bObles, basen z kulkami i wiele innych, bączek , pianki i kształtki rehabilitacyjne, walec, kołyska, beczka, piłki rehabilitacyjne i drobny sprzęt sportowy.

Bajkowy świat muzyki

Czwartki –  zabawy muzyczno - rytmiczne

 

W każdy czwartek do drzwi Klubu Rodzica puka mała pacynka krówka. Celem zajęć jest kształtowanie u dzieci wrażliwości muzycznej, poczucia rytmu, usprawniania koordynacji ruchowej, pamięci oraz mowy, ale przede wszystkim dobra zabawa.

Zajęcia i spotkania specjalistyczne służące poznaniu emocji 
piątek - spotkania z pedagogiem z przygotowaniem korekcyjno - kompensacyjnym
 

Zajęcia prowadzone z dziećmi gdzie szczególnie skorzystają rodzice. To oni rozszerzą swoja wiedzę na temat relacji z samym sobą, panowania nad swoimi emocjami i poznają ćwiczenia ułatwiające rozpoznawanie i poznawanie emocji tj. „Życzliwość dla siebie”. Ćwiczenia tu proponowane będą mogli wykonywać razem z dziećmi. Zajęcia nakierowane na rodzica uatrakcyjnimy dla dzieci wykorzystaniem sprzętu pozwalającego w pozytywny sposób rozładować emocje: wyzłoszczacz, mata do wytupywania złości, karty emocji, poduszeczki z emocjami, worek do boksowania, mata z emocjami. Podczas zajęć przekażemy wiedzę praktyczną jak w domu zorganizować miejsca do wyciszenia i jak w domu wykonać pomoce służące pozytywnemu rozładowaniu emocji.   

20190816_104658.jpg

Klub Rodzica z dzieckiem do lat 3 

będzie otwarty od 7 czerwca do 30 lipca 2021 roku

codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach:

od 16:00 do 17:00 - wolne zabawy

od 17:00 do 18:00 - zajęcia specjalistyczne

Zapisy: nr tel. 789 100 180

                                    Regulamin 

zadanie współfinansowane_logo.png